Del Piero analizon fillimin e vështirë të Juventusit

Duke folur në studiot e ‘Sky Calcio Club’, ish-sulmuesi Alessandro Del Piero analizon barazimin mes Juventusit dhe Milanit:

“Ne vijmë nga një Juventus ku kishte kampionë të jashtëzakonshëm në mes të fushës, tani ka një moment kantieri!

Juventusi ka pësuar tre permbysje: Udinese, Napoli dhe sonte.

Është diçka që nuk ka ndodhur më parë. Juve luajti me kontroll, duke humbur gjysmën e fundit ku mund të ndodhë episodi.

Unë mendoj se Allegri dëshiron të ndërtojë një ekip në ligë që mbron kur ka nevojë për t’u mbrojtur, nëse arrin të japë atë stabilitet dhe disponueshmëri para, atëherë ka lojtarë që mund të bëjnë dëm”.


Shtuar 20.09.2021 09:44