Chelsea e nis nga zero, ja 11 lojtarët që do shiten dhe ata që do blihen

Kampionët e Europës, Chelsea po nisin një revoluciuon për sezonin ri, teksa synojnë të pastrojnë skuadrën, shkruan Albeu.com.

Ekipi  Blu synon të shesë plot 11 lojtarë duke shpresuar të fitojë plot 180 milion funte.

Ndërkohë, me këto para Chelsea synon emra të mëdha si, Lukaku, Delcan Rice, apo Adam Traore.

Më poshtë keni emrat e 11 lojtarëve që pritet të shiten.

Lojtarët që janë në largim e sipër: Tammy Abraham, Ross Barkley, Ruben Loftus-Cheek, Davide Zappacosta, Emerson Palmieri, Tiemoue Bakayoko , Fikayo Tomori dhe Christian Pulisic. /albeu.com/

 


Shtuar 3.06.2021 10:00