Belgjika me dorë të hekurt, ja për sa kohë mbyllen stadiumet

Qeveria belge po merr masa të reja për të kufizuar mutacionin e Omicronit, duke vendosur një “bllok” në stadiume deri më 28 janar.

Kurorëzim vazhdon të dëmtojnë vendet evropiane, të cilat janë gradualisht fillojnë të marrin masa të ashpra.

Dhe sigurisht sporti është në ballë, me qeverinë gjermane që pak ditë më parë vendosi një bllokim universal në të gjitha stadiumet, një masë që Belgjika vendosi të ndjekë, marrë nga Gazzeta.gr.

Duke filluar nga 26 dhjetori, kryeministri Alexander De Croo njoftoi se të gjitha ngjarjet sportive në vend do të mbahen me dyer të mbyllura në një përpjekje për të luftuar mutacionin mikron.

Siç u bë e ditur, izolimi do të jetë në fuqi për rreth një muaj dhe konkretisht deri më 28 janar, kur u vendos lehtësimi i masave. /albeu.com/

Shtuar 22.12.2021 21:52