Inzaghi: Ky Inter është fantastik, kemi një tifozeri e cila nuk na braktis kurrë

Interi fiton sërish, në San Siro mundi Torinon me golin vendimtar të Dumfries dhe shënon fitoren e shtatë radhazi në Serie A.

Përshëndetje trajner, çfarë ju bind dhe çfarë më pak në kohën e ekipit tuaj? 

“Do të jetë një rrugë e gjatë, rruga do të jetë plot gracka. Midis pezullimeve dhe dëmtimeve kemi paguar, por për një trajner është e rëndësishme të shohësh gjithmonë përgjigje të shkëlqyera dhe i kam pasur gjithmonë. Jam krenar”.

Çfarë prisni për kthimin? 

“Objektivi i madh fillestar ishte të fitonim vendin e tetë të Champions League dhe të paktën të përfundonim në mesin e katër më të mirëve në renditje. Këtë më kërkuan dhe kam besim të madh pas këtij raundi të parë të shkëlqyer. Mos harrojmë se do të kemi Superkupën dhe Ligën e Kampionëve. Shkurti është me shumë ndeshje. E përsëris, është ende e gjatë”.

Mund të thuhet se duke pasur parasysh tronditjen e verës keni bërë një gjysmë kryevepër?

“Djemtë janë seriozë, të gjithë njëzet e dy, për fat të keq mund të luaj vetëm 16. Kemi një audiencë të mrekullueshme, larg nuk ndihemi kurrë vetëm. Përveç kësaj, klubi më ka mbështetur gjithmonë në gjithçka, ata ishin të qartë me vështirësitë për të kapërcyer, duke siguruar klubin me dispozitat e Hakimit dhe Lukakut. Kjo i dha ambientit qetësi shpirtërore”./h.ll/albeu.com


Shtuar 22.12.2021 21:49