Bayerni po ndjek nga afër “perlën” e Bayern Leverkusen

Florian Wirtz është një nga premtimet më të mëdha të futbollit europian.

Në moshën vetëm 18-vjeçare, futbollisti gjerman po thyen të gjitha rekordet për parakohshmërinë në Bayer Leverkusen dhe kjo është arsyeja pse Bayern Munich i plotfuqishëm është i gatshëm të hedhë rrjetat për të kapur sërish një nga rivalët e tyre në Bundesligë .

Në Sport Bild ata pohojnë se bavarezët do të vazhdonin të ishin shumë të interesuar për të transferuar Wirtz dhe ata kanë kontaktuar me familjen e futbollistit.r.t/albeu.com

Shtuar 23.01.2022 16:27