Bayerni gati të ofrojë më shumë se 100 milion euro për Pedrin

Bayern Munich është i gatshëm të hedhë shtëpinë nga dritarja për të fituar nënshkrimin e Pedrit,  pasi Golden Boy 2021 është lojtari i zgjedhur nga entiteti bavarez për të forcuar skuadrën për të ardhmen e afërt.

Barcelona mori rinovimin e Pedrit tetorin e kaluar dhe ndonëse lojtari ka 1000 milionë euro klauzolë përfundimi, nevojat financiare të katalanasve do t’i bënin ata të mos e përjashtonin plotësisht propozimin e gjigantit gjerman.

Realiteti është se Bayern do të vendosë më shumë se 100 milionë euro në tavolinë, një shifër që mund të pastrojë llogaritë e klubit, megjithëse nuk duhet të harrojmë se UD Las Palmas do të merrte 15% të shitjes në fjalë, duke i lënë ata të pastër në klubi katalanas 85.

Bisedat me ambientin e futbollistit do të nisin sa më shpejt dhe lojtari do të vendosë, ndonëse nuk ishte përmes planeve të Barcelonës për t’i lënë vendin njërit prej të thirrurve për të drejtuar skuadrën në dekadën e ardhshme. /albeu.com


Shtuar 22.11.2021 15:16