Arsyet e lamtumirës së Robert Lewandowskit

Pas një sezoni historik, duke shënuar 50 gola dhe duke fituar Këpucën e Artë të Evropës, Robert Lewandowski dëshiron të largohet nga Bayern Munich.

Një vendim që sipas Sport bazohet në katër arsye. Dyshimet e bavarezëve në rinovimin e tyre, aftësia për të luajtur në ligën spanjolle, drejtimi i një projekti sportiv si ai i  Barcelonës dhe mosdashja për të bërë parasezonin me gjermanët. /albeu.com/

Shtuar 26.06.2022 11:15