Arsenal i ofron rinovimin, Inter dhe Juve në duel për lojtarin

Sipas “The Athletic”, orët e fundit Arsenal i ka ofruar një rinovimin kontrate sulmuesit francez por ai e ka refuzuar duke patur të qartë se dëshiron vetëm largimin me parametra zero nga klubi anglez.

30-vjeçari ka refuzuar kontratën pa u menduar dy herë dhe tashmë përveç Inter-it është futur në garë edhe Juventus. Të dyja klubet italiane synojnë të përfitojnë në merkaton e verës ku mundësia është transferimi me parametra zero./h.ll/albeu.com

 


Shtuar 19.11.2021 13:11