Njëri rreh bashkëshorten, tjetri fëmijën, në pranga dy burra në Durrës

Dy persona janë arrestuar në Durrës këtë të premte pasi akuzohen për dhunë në familje.

Bëhet fjalë për një 47-vjeçar dhe një 62-vjeçar, ky i fundit ka ushtruar dhunë fizike ndajdjalit të mitur, ndërsa 49-vjeçari ka rrahur gruan.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit bëjnë me dije se u arrestuan shtetasit N. T., 49 vjeç, banues në lagjen nr.17/1, Durrës, i cili ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij; Gjithashtu në pranga ka përfunduar dhe 62-vjeçari me inicialet F.M., banues në lagjen nr. 15 TË Durrësit, pasi ka ushtruar dhunë ndaj djalit të tij të mitur”,

njofton policia.
Materialet procedurale në ngarkim të tyre, i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme./albeu.com/


Shtuar 9.06.2023 12:53