VIDEO/ Peshkaqeni ha turistin 23-vjeçar në plazhin e Egjiptit

Një 23-vjeçar rus humbi jetën pasi u sulmua nga një peshkaqen në një plazh në Hurghada të Egjiptit.

23-vjeçari rus u zhvendos në Egjipt me të atin disa muaj më parë për të shmangur luftën me Ukrainën.

Kur ngjarja ndodhi në Detin e Kuq, njerëzit bërtisnin me zë të lartë “largohuni, notoni, peshkaqeni po vjen.”

E dashura e rusit arriti të dal në kohë, ndërsa ngjarjen tragjike e ka parë babai i viktimës.

Ministria e Mjedisit urdhëroi një ndalim dy ditor të frekuentimit të plazhir. Gjatë viteve të fundit, disa incidente të ngjashme kanë ndodhur në Detin e Kuq të Egjiptit.

Në vitin 2022, dy gra u vranë nga sulmet e peshkaqenëve në Detin e Kuq të Egjiptit, në jug të qytetit të Hurghada.

Në vitin 2020, një djalë ukrainas humbi një krah dhe një udhërrëfyes egjiptian humbi një këmbë në një sulm nga peshkaqeni. Në vitin 2018, një peshkaqen vrau një turist çek në një plazh të Detit të Kuq./Albeu.com/


Shtuar 9.06.2023 12:47