Skandal në ndeshjen Empoli-Fiorentina, gazetaren e prekin nga të pasmet teksa ishte live në TV (VIDEO)

Episodi i tmerrshëm ka  ndodhur ditën e djeshme, jashtë stadiumit Castellani, në ndeshjen  Empoli- Fiorentina e cila përfundoi 2-1.

Gazetarja Greta Beccaglia është fyer dhe ngacmuar teksa ishte drejtpërdrejt në televizion, dhe po përpiqej të intervistonte disa fansa.

Për ngjarjen në fjalë ka reaguar edhe Urdhri i Gazetarëve të Toskanës: