Tërmeti lëkund Shqipërinë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në kryeqytet. Nuk dihet ende sa ishte magnituda, por lëkundjet janë ndjerë nga qytetarët.
Mësohet se lëkundjen e tërmetit janë ndjerë në Korçë dhe në Tiranë.
Epiqendra ishte 133 km në juglindje të Bilishtit, ndërsa thellësia e vatrës rezulton të jetë 9 km. Ky në fakt ka qenë impakti i një tërmeti me magnitutë 5.2 të shkallës Rihter në Greqi.


Shtuar 12.03.2021 14:05

Tags: