Shuhet nga jeta ikona e sportit dhe e peshëngritjes shqiptare, Ferit Berberi (FOTO LAJM)

Është ndarë nga jeta ish-trajneri i peshëngritjes dhe ikona e shtangës Ferit Berberi në moshën 75-vjeçare.

Berberi ishte trajneri i peshëngritësit Aleksandër Kondo. Gjiithashtu Berberi ka drejtuar federatën e peshëngritjes nga viti 1992 deri në vitin 2000.

Lajmin e ka bërë publik gazetari i njohur Defrim Methasani./h.ll/albeu.com

Postimi i plotë:

 


Shtuar 14.12.2021 11:59