Shpallet në kërkim kreu i një njësie administrative në Lezhë për kultivim kanabisi

Kreu i njësisë administrative të Ungrenjt në Lezhë është shpallur në kërkim pasi auzohet për kultivim kanabisi.

Me kërkesë të Prokurorisë ndaj tij gjykata e Lezhës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” në mungesë për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike” dhe “shpërdorim detyre”. “Arrest ne burg” është vendosur edhe për shtetasin Zef Broci, i cili është vënë në pranga  nga policia.

Hetimet në lidhje me rastin kanë nisur muaj më parë dhe dyshohet të jenë të përfshirë dhe persona të tjerë./albeu.com