Shkak tokat e familjes, 48-vjeçari në Itali vret me armë vëllanë, kunatën e dy nipat! Në fund qëllon edhe veten

Një ngjarje e rëndë me 4 viktima është shënuar në Itali.

48-vjeçari Angelo Tardino, ka qëlluar për vdekje vëllanë, kunatën e dy nipërit për të përfituar trashëgiminë e tokës.

Pas kryerjes së këtij akti të rëndë, Tardino ka tentuar të vetëvritet dhe aktualisht ndodhet i shtruar në spital, në gjendje të rëndë për jetën.

Mediat shkruajnë se prona që futi në konflikt vëllezërit dhe u shndërrua në një masakër, është një shtëpi në Licata.

Policia njofton se autori fillimisht është arratisur dhe teksa ka konstatuar se është rrethuar nga autoritetet ka tentuar të vetëvritej. Fqinjit tregojnë se kanë dëgjuar të bërtitur me tone të larta pak para ngjarjes./albeu.com/

Shtuar 26.01.2022 13:07