Rusia sulmoi me raketa maternitetin në Ukrainë, vdes një foshnjë

Granatimet ruse në një repart materniteti në rajonin e Zaporizhzhia kanë vrarë një foshnjë, ka thënë Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës.

Ndërtesa dykatëshe në qytetin e Vilniansk u godit gjatë natës dhe u shkatërrua.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë reaguesit e emergjencës duke u përpjekur të gërmojnë nëpër rrënoja.

Zyrtarët ukrainas thanë se një grua ishte në lindje në momentin e sulmit dhe se foshnja që vdiq ishte më pak se një vjeç.

Një grua dhe një mjek u shpëtuan nga rrënojat dhe nuk besohet se ka asnjë tjetër të zhdukur.

Punimet në vendngjarje janë ende duke vazhduar./albeu.com


Shtuar 23.11.2022 08:23