Rusia godet depon e armëve në Ukrainë

Një depo armësh në qytetin perëndimor të Ukrainës, Rivne, është goditur, ka thënë ministria ruse e mbrojtjes.

Po ashtu thotë se përdori armë me precizion të lartë dhe qëlloi nga deti në sulm.

Janë goditur gjithashtu raketahedhës në periferi të Kievit, shtuan zyrtarët.

Sky News nuk i ka verifikuar pretendimet.

Shtuar 23.03.2022 09:21