“Pushtuesit po godasin sërish”, sulme të reja me raketa ruse në Kharkiv

Të paktën gjashtë raketa ruse goditën Kharkivin në Ukrainën lindore të enjten vonë, sipas guvernatorit rajonal Oleh Sinegubov.

“Paralajmërimi për banorët e Kharkiv dhe zonës përreth ishte: Pushtuesit godasin sërish! Mos e injoroni këtë mesazh. Qëndroni në strehimore”, ka shkruar guvernatori në një postim në Telegram pak minuta më parë.

Deri më tani nuk ka raportime për viktima nga sulmet me raketa.

Rusia lëshon rregullisht raketanë Ukrainë, duke goditur objektiva ushtarakë dhe infrastrukturë tjetër.

Sakaq nga ana e tij, Kievi raporton se në shumë raste ka arritur të rrëzojë raketat ruse./albeu.com/


Shtuar 30.03.2023 23:37