Protesta te Ministria e Brendshme, vëllai i Sabrina Bengajt: Ish-bashkëshorti ishte dhelpër, na e punoi

Vëllai i Sabrina Bengajt, Armando Bengaj ka marrë pjesë në protestën e zhvilluar para Ministrisë së Brendshmë kundër dhunës ndaj grave.

Armando Begaj për “Neës24” ka deklaruar se ish-kunati i tij, Elton Metaj ka qenë një dhelpër që e luajti mirë rolin.

Sipas tij, Metaj ia punoi gjithë familjes shumë bukur mbrapa krahëve dhe falë dredhive sipas tij, arriti edhe të bënte atë që bëri.

“Ata janë  fajtorët që e nxorën nga burgu atë. Edhe ai doktori në burgun e Zaharisë që gjoja ka qenë i sëmurë, ai ka qenë një dhelpër që diti ta luajë mirë rolin. Na i punoi shumë bukur, neve. Na i punoi mbrapa krahëve”, tha Armando Bengaj./albeu.com