Protesta e dhunshme te selia e PD, OSBE: Po ndjekim gjithçka

Prezenca e OSBE-së deklaron se po ndjek zhvillimet e sotme pranë selisë së Partisë Demokratike.

“Ne nxitim të gjithë aktorët e përfshirë të përmbahen nga çdo akt dhune dhe vlerësojmë policinë për ruajtjen e rendit publik. Protestat paqësore janë në themel të demokracisë” mbyllet deklarata.

Pa më shumë se tre orësh protestë dhe dhunë, Sali Berisha u tërhoq duke mbyllur tubimin me premtimin se do të rikthehet sërish deri në arritjen e qëllimit final që është largimi i Lulzim Bashës nga zyra./albeu.com


Shtuar 8.01.2022 14:46

Tags: