Përkeqësohet situata me Covid-19 në Kosovë: Sot 4 vdekje dhe mbi 1400 infektime

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 4 vdekje dhe 1401 raste të reja me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar  shëruar 1.219 persona,

Raste aktive me koronavirus në Kosovë janë 9.408.

Kosova së fundmi po regjistron rritje të rasteve me koronavirus, gjë që ka shtyrë autoritetet të bëjnë thirrje për mbajtjen e maskave në ambiente të mbyllura dhe që qytetarët të vaksinohen kundër Covidit.