Parashikimi i motit për datën 19 nëntor 2022

Vendin e pret një fundjavë e paqendrueshme veçanërisht prej mbrëmjes së të shtunës.

Reshjet e dobëta dhe fillimisht lokale të ditës së shtunë në mbrëmje do të përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët dhe në pjesën veriperëndimore edhe shtrëngata me rrufe. Në orët e vona të mbrëmjes dhe pas mesnatës në veri e veriperëndim reshjet do të fitojnë intensitet deri të lartë.

Era përgjithësisht gjatë situatës së përkeqsuar do të fryjë nga kuadrati i jugut e vrullshme në brigjet detare. Valëzimi në dete i forcës 4-5 ballë.