Një viktimë dhe 70 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 70 raste të reja me COVID-19 dhe një viktimë. Ndërkohë edhe 8 pacientë janë shëruar.

Ministria e Shëndetësisë njofton se që nga fillimi i pandemisë, përfshirë 2.941 testimet e fundit, janë testuar 729.646 persona, pozitivë kanë rezultuar 108.273 persona dhe kanë vdekur nga COVID-19 2.226 persona. Janë shëruar 105.641 pacientë./albeu.com


Shtuar 30.07.2021 15:13