Në burg për fshehje pasurie dhe pastrim parash, Alda Klosi kërkon lirinë në Apel: Kam dy fëmijë të mitur

Ish-zyrtaraje  Kryeministrisë Alda Klosi ka kërkuar lirinë në Gjykatën e Apleit me argumentin se ka 2 fëmijë të mitur.

Ajo ka deklaruar se ka në kujdestari edhe nënën e saj të verbër.

Kujtomë se të premten, Alda Klosit i janë sekuestruar një apartament dhe një garazh, ndërsa rreth një javë më parë ajo  transferua nga spitali në paraburgim. Ajo mori shërbim mjekësor pasi gjendja e saj shëndetësore u rënduar pas arrestimit.

Ajo u transferua në burgun e grave 325 te “Ali Demi”, institucion ku qëndron dhe pastruesja që ishte punësuar në banesën e saj, Rozeta Dobi.

Ajo akuzohet për veprat penale; “pastrim parash”, “fshehje të pasurisë” dhe “deklarim të rremë para oficerit të Policisë Gjyqësore”./albeu.com