Momenti kur avioni bie mes automjeteve dhe shpërthen në flakë (VIDEO)

Një avion i vogël ka rënë mes automjeteve dhe ka shpërthyer në flakë në Shtetet e Bashkuara.

Avioni ka bërë ulje emergjente në një autostradë në Kaliforni, por jo çdo gjë shkoi siç duhet.

Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur avioni “bie” mes automjeteve në autostradë, ku në atë moment kishte shumë trafik.

Menjëherë pas uljes ndodh një shpërthim dhe avioni përfshihet nga flakët.

Sipas autoriteteve, piloti dhe pasagjeri ishin në gjendje të dilnin nga avioni në mënyrë të sigurt. Avioni gjatë uljes së tij u përplas me një kamion që transportonte tre persona, të cilët gjithashtu nuk u lënduan.

Piloti pretendoi se ai bëri një ulje emergjente në autostradë pasi pësoi një dështim të motorit ndërsa po udhëtonte për në aeroportin Corona.