Mbi 400 raste të reja me Covid-19 në Kosovë dhe 2 humbje jete

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 427 raste të reja me Covid-19 dhe 2 humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjithashtu janë shëruar 158 qytetarë ndërsa numri i rasteve aktive në të gjithë vendin është 2.811.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.704.633 doza të vaksinës. Në 24 orët e fundit janë 3.541 doza të vaksinës anti-Covid./albeu.com

 

 

 


Shtuar 13.01.2022 15:03