Maturantët të pakënaqur, shkarkohet drejtoresha e QSHA-së, Rezana Vrapi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka marrë vendimin për të shkarkuar drejtoreshën Qendrës së Shërbimeve Arsimore Rezana Vrapi.

Vrapi drejtonte këtë drejtori që prej vitit 2014 e deri në ditët e sotme.

Nuk ka ende informacion për arsyet e largimit të saj nga posti i drejtores së QSHA-së.

Kujtojmë se Qendra e Shërbimeve Arsimore është kritikuar shpesh nga maturantët për testet e Maturës Shtetëore. Maturantët janë ngritur disa herë në protesta në vitet e fundit, lidhur me mënyrën e artikulimit të testeve dhe vështirësitë sipas tyre të hasura në to./albeu.com/


Shtuar 2.11.2021 13:17