LIVE/ Basha nuk flet për shkak se mungon Rama, kryeministri nuk vjen por reagon virtualisht (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka munguar në pjesën e tretë të seancës së Kuvendit që po mbahet në këto momente në Kuvendin e Shqipërisë.

E pikërisht kjo mungesë e Ramës ka sjellë debate të mëdha në Kuvend, tensione dhe dy shtyrje radhës të seancës për shkak se opozita kërkoi me ngulm Kryeministrin Rama në seancë.

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla u rikthye sërish pas 10 minutash pushim, në seancë duke nisur punimet pavarësisht kundërshtive nga ana e opozitës.

Por ndërkohë që kryeministri Rama mungon në seancë, ai nuk mungon virtualisht. Në faqen e kryeministrit Rama është rikthyer ai LIVE me seancën ndërkohë sipas Nikollës do të jetë pjesë e seancës në orën 17:00 duke shtuar se është në angazhime të rëndësishme pune.

vijon… /albeu.com/

 

 


Shtuar 16.09.2021 17:42