EXIT POLL: Luftë e ashpër mes AAK dhe VV në Rahovec, Smajl Latifi dhe Visar Korenica shkojnë në balotazh

AAK me Smajl Latifin do të shkojë në balotazh me Visar Korenica, sipas EXIT POLL-it që është prezantuar në Klan Kosova.

AAK-ja ka 31.70 përqind dhe Vetëvendosje ka 27.50 përqind të numrit të votave.

Bejtullah Deliu nga PDK-ja ka 21.60 përqind dhe LDK-ja me Burim Krasniqi ka 16.90 përqind.

Ndërsa Xhafer Bytyçi ka 2.30 përqind të votave./albeu.com