Erdhi nga Ekuadori dy ditë më parë, pamje nga sekuestrimi i 150 kg kokaine mes kontejnerit të bananeve (VIDEO)

Ky është momenti kur kontejneri i kapur me kokainë në Portin e Durrësit i ushtrohet kontrollit.

Kontejneri, i ngarkuar me banane, vinte nga Ekuadori, për llogari të një firme shqiptare, ku deri më tani janë sekuestruar 14 pako me kokainë, ndërsa vijon kontrolli.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës kanë shoqëruar dy persona  për tu pyetur në lidhje me këtë ngjarje.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës vijon  veprimet hetimore për dokumentimin e plotë kësaj veprimtarie kriminale, identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në të.


Shtuar 13.07.2021 13:47