Vdes njëri nga të plagosurit në Viti

Njëri nga tre personat e plagosur në Komunën e Vitisë, ka ndërruar jetë disa çaste më parë.

Rastin e ka konfirmuar për lajmi.net, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani.

Ai ka thënë se përkundër ndihmës së mjekëve në Qendrën Emergjente në Gjilan, si pasojë e plagëve nga arma e zjarrit, njëri nga të plagosurit, banor i Vitisë, ka ndërruar jetë.

Njoftimi i plotë:

“Policia e kosovës ka arrestuar një të dyshimt lidhur me rastin plagosje me armë zjarri” Ju informojme se me 13 korrik 2021 rethë orës 11:00 në Rr,, Kemajl Azizi” në Viti ka ndodhur një rast gjuajtje me armë zjarri. Policia e Kosovës njësitet e stacionit policor ju kanë përgjegj rastit me urgjencë .

Sipas informatavte të para tre persona janë lënduar si pasoj e gjuajtëjes me armë zjarri, dy nga ta në gjendje të rëndë, gjersa i treti me lendime të lehta. Dy të lënduar janë dërguar në spitalin rajonal në Gjilanit, gjersa i treti ndalet për tretman mjeksor në emergjencen e Vitisë.

Edhe për kundër ndihmës së mjekve në qendrën emergjente në Gjilan, si pasoj e plagëve nga arma e zjarrit njëri nga të lënduarit banor i Vitisë ka ndrru jetë.

Policia e Kosovës me njësitet relevante në vendin e ngjarjes kanë arritë ta arrestojn një të dyshimt që besohet të jetë i involvuar në këtë rast të rëndë .

Hetimet se si ka ardhë deri te ky rast i rëndë si dhe motivet e këtij rasti janë duke i udhëheqë Policia e Kosovës njësitet e hetimeve rajonale në kordinim me Prokurorin e Shtetit.


Shtuar 13.07.2021 13:53