Erdhi nga Anglia me 15 mijë paund, ndalohet 26-vjeçarja në Rinas

Një 26-vjeçare shqiptare është ndaluar nga policia pasi ka zbritur në aeroportin e Rinasit me 15 mijë paund.

E reja nuk ka deklaruar se nga i ka marrë këto të ardhura ndërkohë policia ia ka sekuestruar ndërsa shtetasja me iniciale E.S Lindur në Kosovë është në komisariat ku dhe po gjykohet për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.

Njoftim policie

Evidentohet dhe goditet një rast i mosdeklarimit të të hollave.

Sekuestrohen 15 000 paund, procedohet penalisht 26-vjeçarja që nuk i deklaroi.

Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, në vijim të kontrolleve të shtuara për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive, kanë kaluar për kontroll të detajuar bagazhet e shtetases E. S., që kishte udhëtuar nga Anglia në drejtim të Shqipërisë.

Gjatë kontrollit të valixhes së kësaj shtetaseje janë gjetur 15 000 paund, të cilat ajo nuk i kishte deklaruar, sipas përcaktimeve ligjore.

Në vijim të veprimeve u sekuestrua shuma e parave dhe u referuan materialet në prokurori, në ngarkim të shtetases E. S., 26 vjeçe, lindur në Kosovë dhe banuese në Austri, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”./albeu.com


Shtuar 22.11.2022 17:28