Emri/ Detaje nga vrasja e gruas në Athinë, 40-vjeçarja kishte denoncuar dhunën në familje, shpallet në kërkim ish-bashkëshorti

Zbardhen të tjera detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë, ku një 40-vjeçare shqiptare u gjet e pajetë në rrugë. Sipas informacioneve, 40-vjeçarja shqiptare Enkelejda Danaj, kishte bërë dy denoncime për dhunë në familje ndaj ish-bashkëshortit të saj, i cili tashmë është në shënjestër të autoriteteve dhe në kërkim.

Ankesa e parë është bërë në shtator 2022 dhe e dyta shumë më vonë, të Shtunën e Madhe në AT Peristeri.

Në të njëjtën kohë, dyshohet se është një dëshmitar, i cili pretendon se e ka parë gruan në momentin që u godit me thikë.

Trupi i 40-vjeçares u gjet në kryqëzimin e rrugëve Parnithos dhe Aristotelous. Ajo është pikasur rreth orës 06:00 nga një banor i zonës dhe ka njoftuar policinë.


Shtuar 16.05.2024 08:32

Tags: ,