Vrau ish-bashkëshorten, flet shqiptari: Ajo hante paratë e mia, kishte lidhje dashurie me…

Detaje të reja janë zbardhur nga krimi i rëndë, i ndodhur në një familje shqiptare në Athinë, ku shtetasi Eduart Denaj, masakroi për vdekje  ish-bashkëshorten e tij ditën e djeshme.

Në bisedat e para me autoritetet, autori i vrasjes së 40-vjeçares shqiptare Enkelejda Danaj, ka deklaruar se nuk është penduar, me argumentin se ish-bashkëshortja e tradhtonte.

Fjalët e tij të para për policinë ishin: Vrava gruan time dhe nuk pendohem.

“E vrava dhe nuk pendohem”, kjo është deklarata që ka dhënë për policinë 50-vjeçari shqiptar që masakroi për vdekje gruan e tij sot në Athinë.

Sipas mediave greke, thuhet se Eduart Denaj deklaruar se gruaja e tij po “i hante paratë” dhe se kishte lidhje me burra të tjerë përgjatë viteve.

Ai po ashtu, ka deklaruar:Nuk mund ta shihja të dashurin e saj duke bërë xhiro me makinë, kishte edhe foto në “Facebook”.


Shtuar 17.05.2024 09:46