LIVE/ Shihni trajektoren e raketës kineze që po tmerron botën

Raketa e madhe kineze ka vënë në alarm tokën duke llogaritur që për 3 orë do të përplaset në sipërfaqen e tokës.

Në videon e bashkngjitur lajmit mund të shihni që raketa në këto momente është në kontinetin e Azisë.

Ishte e parashikuar që raketa të përplasej në tokë në 8 maj, pra ditën e sotme.

Raketa e Long March 5B, e cila është rreth 100 metra e gjatë dhe peshon 22 tonë.

“Pika e saktë e hyrjes së raketës në atmosferën e Tokës” nuk mund të përcaktohet deri pas disa orësh nga rikthimi, tha Hoëard, por Skuadrilja e 18-të e Kontrollit Hapësinor po ofron azhurnime të përditshme mbi vendndodhjen e raketës përmes faqes në internet të Gjurmimin të Hapësirës.” /albeu.com/

 


Shtuar 8.05.2021 22:13