Nipi vrau xhaxhin e tij e më pas qëlloi edhe mbi veten, zbardhet krimi në Vlorë

Një  ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Një krim brenda familjes ka tronditur zonën e Llakatundit në fshatin Mëkat, ku një ri ka qëlluar mbi xhaxhin e tij me armë gjahu dhe më pas ka vrarë edhe veten.

Policia bën me dije se në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.

NJOFTIMI I POLICISË: 

Vlorë/Informacion paraprak

Në fshatin Mekat, Vlorë, dyshohet se shtetasi G. K, ka vrarë me armë gjahu në banesë xhaxhain e tij, shtetasin J. K, dhe më pas ka vrarë veten.

Në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e gjahut.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./albeu.com/

 

 

 

 


Shtuar 25.10.2021 18:53