E FUNDIT/ Ndërron jetë babai i Lulzim Bashës

Ka ndërruar jetë babai i kryedemokratit Lulzm Basha.

Xhelal Basa ka humbur betejën me sëmundjen e rëndë të tumorit që i kishte prekur kokën dhe prej muajsh luftonte me të.

Sot, babai i kreut të Partisë Demokratike, ka mbyllur sytë në moshën 85-vjeçare, në shtëpinë e tij. Xhelal Basha kishte qëndruar për muaj me radhë në spital, duke shpresuar se do ta mposhtte sëmundjen e rëndë, e cila fatkeqësisht sot i mori jetën./albeu.com/


Shtuar 31.10.2021 19:13