E rëndë në Dibër, mbytet në lumë një vajzë 12-vjeçare

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Dibër. Një vajzë 12-vjeçare duke u larë në lumin Drin është mbytur.

Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me banorët e zonës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të  së miturës.

Njoftimi i policisë:

Dibër/ informacion paraprak

Në vendin e quajtur “Ura e Lushes”,  njësia Administrative Arras,  një 12 vjeçare dyshohet se duke u larë në lumin Drin është mbytur.

Shërbimet e Policisë në bashkëpunim me banorët e zonës kanë bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të  së miturës.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes./albeu.com

Shtuar 23.06.2021 15:43