E ekzekutua sot në Durrës: Kush është Edmond Çekiçi, pjesë e bandës së Durrësit

Edmond Koçi, i njohur ndryshe si Mond Çekiçi u ekzekutua ditën e sotme në Durrës.

40-vjeçari u qëllua me armë zjarri në lagjen 16 të qytetit  ndërsa është i skeduar si pjesë e bandës kriminale të Lul Berishës.

Çekiçi udhëtonte me mjet me shofer dhe një automjet tjetër i ka prerë rrugën. Në këtë moment ka dalë shoferi i tij për te pyetur çfarë po ndodh.

Ndërkohë, një nga personat në mjetin tjetër ka qëlluar për vdekje Edmondin dhe janë larguar me një mjet tip Benz  me targa të vjedhura  në Tiranë, i cili është braktisur dhe djegur nga autorët në Katund Sukth, Durrës.

Grupi hetimor po bën krehjen e zonës, ndërsa janë sekuestruar të gjitha kamerat e sigurisë për të bërë të mundur identifikimin e autorëve.

Edmond Çekiçi është emër i njohur për policinë. Mësohet se ai kishte vetëm pak kohë që kishte dalë nga burgu.

40 vjeçari ka qenë anëtar i bandës së Durrësit, dhe disa herë është shoqëruar dhe dënuar me burg. Për herë të fundit ai është arrestuar në 24 shtator 2020, pasi është kapur me armë.  Ai konsiderohej nga policia si person me rrezikshmëri të lartë.


Shtuar 20.03.2021 10:13