DEBATI/ Vangjel Dule e thirri në interpelancë, Rama nuk shkon në Kuvend e ia pason Spiropalit

Që në orët e para të mëngjesit në media u bë me dije se në Kuvendin e Shqipërisë do të mbahet sot një interpelancë mes kryeministrit Rama dhe Vangjel Dules, i kërkuar nga ky i fundit.

Pavarësisht pranimit nga ana e Kuvendit dhe njoftimit zyrtar, kryeministri Rama ka munguar sot në Kuvend.

Për këtë arsye Vangjel dule ka refuzuar të flasë dhe të vazhdojë interpelancën në Kuvendin e Shqipërisë në shenjë proteste.

Vangjel Dule: Për kryeministrin nuk ekziston respektimi i minoritetit. Ai nuk ka axhendë për ta dhe unë e refuzoj interperlancën me ministren Spiropali.

Eisa Spiropali: Ju e refuzuat interperlancën por kohën tuaj prej shtatë minutash e përfunduat këtu.

Vangjel Dule: Zonja Spiropali sapo e provuat drejtësinë e vendimit tim për të mos e zhvilluar këtë interperlancë. /albeu.com/

 


Shtuar 16.12.2021 10:37