Koeman: Nuk jam i frikësuar nga “El Clasico”, kam besim tek djemtë

Koeman ka folur për ndeshjen e nesërme ndaj Real Madrid.

 

Tekniku ka shprehur opinionin e tij dhe ka frymëzuar skuadrën .

 

“Kemi fituar dy ndeshjet e fundit dhe kjo gjë na dërgon të dielën akoma më të “uritur”.

 

Jemi shumë të emocionuar, të përgatitur fizikisht por edhe psikologjikisht.

 

Shpresoj që stadium të jetë i mbushur deri skajin më të largët, luajmë në shtëpi dhe tifozeria është në favorin tonë.

 

Kemi dhe një ditë kohë të mbetur, duhet të analizojmë hapsirën e fushës ku çalojmë.

Kam besim tek ekipi , mjafton të qarkullojmë topin ashtu siç duhet dhe rastet më pas krijohen hap pas hapi.”

 

Kështu është shprehur tekniku holandez , i karikuar dhe i gatshëm për sfidën e shumëpritur./albeu.com


Shtuar 23.10.2021 15:14