Bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni

Gjatë 24 orëve të fundit, në vend janë regjistruar 1.272 raste pozitive me Covid-19, nga 3.948 teste të realizuara, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Në po të njëjtën periudhë, janë regjistruar 33 viktima dhe 868 të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë, janë realizuar 620.810teste të koronavirusit. Prej tyre, pozitive kanë rezultuar 128.511. Jetën e kanë humbur 3.749 persona, kurse janë shëruar 106.392 të tjerë.

Raste aktive në vend janë 18.370./TV21

Shtuar 30.03.2021 07:03