Bilancet e fundit me Covid-19 në Kosovë (FOTO LAJM)

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 7 raste të reja me Covid-19.

Në 24 orët e fundit është regjistruar dhe 1 viktimë.

Njoftimi i plotë:

13 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.560 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.594.449 doza të vaksinës.

Deri më sot 749.432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.725 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 raste i vdekjes.

Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.534. /albeu.com/

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.


Shtuar 13.11.2021 15:01