15 viktima dhe 1216 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë bërë 3.761 testime ku prej tyre kanë rezultuar pozitiv me koronavirus  1.216 raste të reja.

Prej tyre në Shkup-624, Prilep – 80, Manastir – 50, Veles – 46, Kumanovë – 43, Tetovë – 40, Kavadar – 36, Koçani – 32, Ohër – 30, Negotinë – 23, Strumicë – 22, Shtip – 21, Gjevgjeli – 20, Vallandovë – 16, Gostivar – 14, Berovë – 14, Demir Kapija – 13, Resnjë – 12, Probishtipi – 9, Krushevë – 9, Shën Nikollë – 8, Struga – 7, Radovish – 7, Dellçeva – 7, Vinica – 5, Kërçova – 4, Kriva Palanka – 4, Bogdanci – 4, Pehçevo – 4, Kratova – 3, Demir Hisar – 3, Dibra dhe Makedonski Brod – 2, Makedonska Kamenica – 1 dhe Dojran – 1.

Gjithashtu kanë ndërruar jetë 15 pacientë të cilët kanë qenë pozitiv me COVID-19, të moshës prej 53 deri 94 vjeçare.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 111 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 116.438, prej të cilëve 99.126 janë shëruar, ndërsa 3.403 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (18 mars) është 13.909.


Shtuar 18.03.2021 15:58