11 viktima dhe 135 raste të reja me Covid në Maqedoni

Maqedonia e Veriut ka regjistruar ditën e sotme 11 viktima dhe 135 raste të reja me Covid 19.

Në total janë kryer 1514 testime nga të cilat rezultuan 135 raste të reja me virusin vdekjeprurës.

Rastet e reja janë konfirmuar në Shkup – 91, Kumanovë – 14, Kavadar – 7, Strugë – 4, Prilep – 3, Manastir, Strumicë, Sveti Nikollë, Kriva Pallankë dhe Demir Hisar – 2, Shtip, Koçani, Gjevgjeli, Vinicë, Vallandovë dhe Kratovë – 1.

Ndërkaq në orët e fundit betejën me Covid e anë fituar 330 pacientë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në Maqedoni nga fillimi i epidemisë është 199.901, numri i të shëruarve 186.652, numri i të vdekurve 7.062./albeu.com/


Shtuar 25.10.2021 17:05