999 rezultate për

sonit

DASH reagon për ndalimin e Jacobsonit Në lidhje me ndalimin e ambasadores amerikane në Prishtinë Tracey Ann Jacobson në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës ka rea
Shqiptari që zbulon gjenin përgjegjës për sëmundjen e Parkinsonit Durrësaku Edor Kabashi ka zbuluar gjenin përgjegjës për sëmundjen e Parkinsonit. Shkencëtari shqiptar i cili jeton dhe p
1 muaj paraburgim për zyrtarin e MPB Gjykata Themelore e degës Dragash, i ka dhënë një muaj paraburgim koordinatorit të Zyrës së komunitetve në Dragash, B. H
Ronaldo: Reali ia mbylli gojën Fergusonit Ronaldo ka reaguar ndaj deklaratës së teknikut të Manchester Unitedit i cili u shpreh se Ronaldo portugez është më i mir
CR7 sinjal Fergusonit: Nder të punosh me më të mirët "Ajo që të vret më shumë janë kritikat që nuk kanë të bëjnë me fushën e lojës": Cristiano Ronaldo rrëfehet në një interv
BE nxjerr në "pension" llambat e Еdisonit Që nga sot në BE shfrytëzohen të ashtuquajturat llamba kursyese. Pritet që kursimi i energjisë me përdorim të kësaj llam
CR7-Fergusonit: Më merr në "Old Trafford" Ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo i ka thënë ish shokëve të tij te Manchester United se dëshiron të rikthehet në "Old
"Monstra", edhe tetori në qeli Të paraburgosurit ne operacionit të njohur "Monstra" do ta kalojnë edhe maujin tetor në qelitë e burgjeve të Manastirit
Vrasja e 38-vjeçares, nxirret identikiti i personit të dyshuar Policia ngushton rrethin e të dyshuarve për vrasjen e 38-vjeçares Fatbardha Tafa, mbrëmjen e së martës në Tiranë. Burime
Sekuestrohen armë në Shkup dhe Kumanovë Në dy aksione të ndara policore, njëri në Kumanovë dhe tjetri në Shkup, policia maqedonase ka sekuestruar sasi e madhe a
Titulli? Punë e mbaruar City fitoi e United u mund dje, e megjithatë Roberto Mançini vijon të mendojë se titulli i Premier League është vendosur
Shtyhet për dy muaj puna e komisonit për reformën Puna e komisionit të reformës zgjedhore do të zgjasë edhe për dy muaj të tjerë. Vendimi për shtyrjen e këtij afati është
Varrosen 9 viktimat e Restelicës Pasdite është bërë varrimi i nëntë viktimave të tragjedisë që goditi Restelicën. Kurse, po vazhdon operacioni i Forcës s
Protesta në mbrojtje të personit që dogji flamurin Një grup më i madh i qytetarëve shqiptarë të Strugës, kanë protestuar para Gjykatës themelore në Strugë, duke kërkuar që
Shpallet fajtor mjeku i Majkëll Xheksonit Doktori i Majkëll Xheksonit, Conrad Murray është shpallur fajtor për vdekjen e brentit të muzikës pop. 58-vjeçari i ka s
Shifrat e "frikshme" të Sir Alex Trajneri më i titulluar në botën e futbollit, Sir Alex Ferguson, fundjavën e shkuar pësoi njërën prej disfatave më të th
Vilas Boas e ka nder të luajë kundër Fergusonit Trajneri i Chelseat, Vilas Boas, në prag të derbit me Manchester United, ka folur rreth lëvdatave të marra nga homologu
Manuela Arcuri në kërkim të personit të duhur Në televizionin Canale 5 ajo do të jetë protagonistja e “Gjaku i nxehtë”. “Gjithnjë më kanë ofruar vetëm role dramatike
Mr.Bean u krijua nga vëllai i madh i Atkinsonit Personazhi Mr.Bean është i njohur si një ndër karakteret më të suksesshme në zhanrin e komedisë. Aktori Rowan Atkinson d
Pattinsonit i është kërkuar të "kafshojë" një bebe Aktorit Robert Pattinson i është kërkuar të "kafshojë" një fëmijë nga një fanse. Aktori britanik u la në mëdyshje gja