999 rezultate për

shkelje

Korçë, MMSR konstaton shkelje me shpërndajen e ndihmës ekonomike Me urdhër të Ministres së Mirëqënies Sociale dhe Rinisë Znj. Xhulieta Kërtusha, më datë 07.06.2017 u ngrit grupi i punës
Smaka: Nëse nuk i jepet mandati partisë së dytë s’ka shkelje nga presidenti Eksperti i çështjeve ligjore, Riza Smaka, thotë se presidenti nuk bën shkelje ligjore nëse refuzon t’ia japë mandatarin
Presidenti rrezikon shkeljen kushtetueses Presidenti i shtetit rrezikon shkeljen kushtetuese në rast se herën e dytë arbitrarisht vendos ta mandatojë për kryemini
Kërtusha: Të shkarkohet drejtori i Shërbimit Kombëtar të Punësimit! Ministrja Xhulieta Kërtusha ka kërkuar sot shkarkimin e drejtorit të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Artur Mickaj. M
Fisnik Ismaili thyen heshtjen zgjedhore, ja cfarë ka bërë Sipas ligjeve të Republikës së Kosovës heshtja zgjedhore nis një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve dhe po në të njëjtën d
Pa rrip dhe me semafor të kuq, policia bën kërdinë me gjoba Policia Rrugore ka vendosur një numër rekord gjobash gjatë ditëve të fundit duke penalizuar shoferët e kapur pa rrip sig
Tenton t'i fusë lekë policit, ja si e pëson shoferi Policia ka vënë në pranga një drejtues automjeti, pasi ka tentuar t'i japë rryshfet efektivit të policisë. Si rezult
Policia Rrugore e Tiranës bën "namin" në fundjavë, 6 të arrestuar (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës ka zbatuar një plan masash mjaft të rrepta gjatë fundjavës në Tiranë. Për pasojë shumë drejtue
Franca gjobit me 150 mijë euro "Facebook-un" për shkelje të privatësisë Gjigandi i rrjeteve sociale, “Facebook” u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe p
Estonia akuzon Rusinë për shkelje të hapësirës ajrore Këshilltarja e kryeministrit estonez Kadri Peters njoftoi të premten se aeroplani rus IL-96, i cili po transportonte she
Gruevski: Xhaferi u zgjodh me shkelje brutale të Kushtetutës Kryetari i VMRO-DPMNE-së ka reaguar me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook në lidhje me zhvillimet e fundi
Akuzohej për shkelje të rënda, shkarkohet drejtori i Policisë së Burgjeve Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto,
Shkelje të rënda, shkarkohet nga detyra drejtori i Policisë së Burgjeve Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto,
Dosja “CEZ”, shkeljet që fundosin tre ish-ministra të Sali Berishës Komisioni hetimor për çështjen ‘CEZ’, në bazë të konkluzioneve të hetimit dhe të ligjit për komisionet hetimore, do të r
Policia bën kërdinë, brenda një muaji vendosen 40277 gjoba Policia e Shtetet ditën e sotme ka bërë me dije detajet dhe shifrat e një muaji në kuadër të operacionit “Blici Rrugor”,
Civil akuzon Ivanov-in për rishkelje të Kushtetutës Qendra për liri “Civil” me anë të një komunikate të lëshuar për mediat ka reaguar ndaj vendimit të presidentit të shteti
Nëndrejtoresha tenton të vetëvritet pasi e pezullojnë nga puna, DAR: Ja shkeljet që ka bërë Ditën e sotme raportohet se nëndrejtoresha e shkollës 9-vjeçare “Gjon Buzuku” në Tiranë është paraqitur në Qendrën Spit
Grabitja e parave/ Qato: Autoblindat nuk njoftuan policinë! 7 shkeljet e shoqërisë Pas grabitjes së bujshme të ndodhur ditën e djeshme rrugës për në Rinas ku u vodhën një shifër deri në 2.5 milionë euro,
Reforma në Drejtësi nis me shkelje të Kushtetutës? Reforma në Drejtësi ka nisur në shkelje të hapur të ligjeve që linden nga ndryshimet Kushtetuese të 21 korrikut. Institu
Katër shtete të SHBA-ve padisin presidentin Donald Trump Duket se firmosja e dekretit për ndalimin e emigrantëve nga shtatë shtete të botës, me shumicë myslimane, nuk do të kalo