E FUNDIT/ Shënohet viktima e 13-të, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend
999 rezultate për

shkelje

Të dënohen ana që futën në listat e mashtruesve veteranët e vërtetë Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut me anë të një komunikate ka reaguar në lidhje me publikimin e
Mësoni nëse është shkelje e të drejtave të njeriut publikimi i listave Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Zhdukur dhe Peticione, në mbledhjen e mbajtur sot, nëpërm
Zbulohet gara ilegale në Shkup Gjatë aksionit për kontrollin dhe zbulimin e vozitësve që organizojnë dhe marrin pjesë në gara ilegale, mbrëmë në Shkup
Nëse korrupsioni mbahet sekret për kaq vite, FIFA nuk të ndëshkon FIFA ka zhdukur zyrtarisht korrupsionin, e për këtë është mjaftuar, figurativisht, me vetëm një të shtypur të butonit “f
Shoferë bëni kujdes, tani kontrolloheni edhe nga ajri Tashmë, policia rrugore ka nisur monitorimin e sjelljes së drejtuesve të mjeteve në rrugë, edhe nga ajri. Llojet e sh
I forti me Range Rover bën gabimin e madh në rrugë, si e kapi policia (VIDEO) Policia Rrugore tani e tutje do të evidentojë me dron parakalimet e gabuara. Polica njoftoi sot se ka gjetur një “ilaç”
Ulen gjobat për shkeljet doganore në Maqedoni Ulja e gjobave për shkeljet doganore dhe vendosja e urdhër-pagesës së detyrueshme janë pjesë e ndryshimeve të Ligjit do
Pacolli kundër ndarjes së Kosovës: Shkelje e sovranitetit! Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, thotë se një ndarje e vendit si zgjidhje e problemeve me Serbinë do të is
Sot, Kosova është pa udhëheqës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj, sot kanë bërë
Trump lë nam në Angli, këto janë shkeljet që bëri (VIDEO) Donald Trumpi ka shkaktuar reagime të ashpra për shkak të dështimit të tij që të përcjell protokollin për takimin me Mbr
Gjenden shkelje ligjore në QKUK, a ka ndërmend të bëjë ndonjë hetim prokuroria? Ligji i Punës parasheh që kontrata për një dëtyrë të caktuar nuk mund të jetë më e gjatë se 120 ditë brenda një viti.
Kujdes, policia gjendet në çdo kryqëzim problematik të Tiranës Policia Rrugore e Tiranës njofton se do të marrë në vijim masa ndëshkuese për shkelësit e sinjalistikës rrugore. Pol
Masa të rrepta në Maqedoni për deputetët problematikë Deputetët e Parlamentit të Maqedonisë duke filluar nga tani do të duhet të kujdesen se si sillen gjatë kohës së seancave
Auditori gjen shkelje në FSK, kush do të japë llogari? Plotësimi i pozitave me ushtrues detyre më gjatë se tre muaj, vonesa në vlerësimin e ofertave në procesin e prokurimit,
Rakiqit i gjenden një sërë shkeljesh, a do të japë llogari? Zyra Kombëtare e Auditimit ka zbuluar shumë parregullsi në Komunën e Mitrovicës veriore e udhëhequr nga Goran Rakiq për
Policia bën namin në Tiranë, 167 gjoba për 72 orë (VIDEO) Policia Rrugore tashmë prej kohësh ka nisur një aksion shumë të fuqishëm, sidomos në kryeqytet. Edhe pse kontrollet d
Policia i "fik derën" të fortëve që kalojnë me semafor të kuq (VIDEO) Policia ka ndaluar një numër të madh drejtuesish makinash duke kaluar semaforin e kuq gjatë ditës së djeshme duke vendos
Tentoi të korruptonte policin me para, qytetari e pëson keq (VIDEO) Edhe pse duhet thënë se në fakt, rastet e korrupsionit nuk janë të pakta nëpër rrugët e Shqipërisë, këtë herë kudo në me
Presidentja e Kroacisë: Shesheli të dënohet me burg për shkeljen e flamurit kroat Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, deklaroi sot se me skandalin e liderit të Partisë Radikale serbe, Vojislla
Shkeljet ligjore të ministrisë e lënë “Shotën” pa drejtor Shkeljet ligjore të Ministrisë së Kulturës dhe Këshillit Drejtues të ansamblit kombëtar të këngëve dhe valleve “Shota” e