999 rezultate për

prese

Neritan Liçaj me zërin e ngjirur: U përpoqën të na vrasin shpresën Me zërin e ngjirur, por i fuqishëm për të vazhduar kauzën, aktori Neritan Liçaj tha se pushteti që rrëzoi Teatrin Kombët
Shkencëtarja shqiptare në Angli jep lajmin shpresëdhënës: Vaksina dha provën e para pozitive! Pedagogia Detina Zalli ka dhënë lajme të mira nga grupi i Oxfordit i cili është drejt punimit për një vaksinë të COVID-1
Shpresë për Shqipërinë, sot vetëm 4 raste me koronavirus Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 4 persona. Prej tyre 2 raste janë regjistruar në Tiran
Shpresë për Shqipërinë, shtohet numri i personave që fituan betejën me koronavirusin Ka shkuar në 868 numri i të prekurve, ku prej të cilëve vetëm 187 raste mbeten aktive. Gjatë 24 orëve të fundit, janë
Shpresë për SHBA-në, ulet ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë raportuar 1 mijë e 15 të vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Sipas
Lajm shprese nga Korea e Jugut: COVID-19 nuk prek një njeri dy herë! Një lajm i mirë ka ardhur nga Korea e Jugut, ku ekspertët deklarojnë se COVID-19 nuk rikthehet më tek një njeri i cili i
Ministrja ngatërrohet në fjalimin për shqiptarët dhe harron t'a presë: Edhe njëherë! (VIDEO) Një gafë njerëzore është bërë nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manstirliu e cila ditën e sotme prezantoi planin e mas
Bundesliga ende pezull, vendimi shtyhet deri në javën e ardhshme Kishte shpresë se ligat gjermane do të jepeshin aprovimin për të luajtur më 9 maj të kësaj jave ndërsa vendi vazhdon bet
Laboratori amerikan dha sinjale shprese për ilaçin Remdesivir kundër Covid, reagon OBSH Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanon Ghebreyesus, thotë se OBSH-ja ka v
S' ka shpresë për vaksinën, sekretari britanik: Nuk ka gjasa të krijohet këtë vit Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe paralajmëroi sot se procesi i bërjes së një vaksine do të marrë kohë, dhe nuk m
Shpresë për Shqipërinë, sa ka shkuar numri i personave që mposhtën koronavirusin Teksa numri i të prekurve ka shkuar në 678, lajmi i mirë është se po rritet dhe numri i personave të cilët po mposhtin k
Shpresë për Maqedoninë, asnjë viktimë gjatë 24 orëve të fundit Sot nuk është regjistruar asnjë viktimë në Maqedoninë e Veriut. Nga dikasteri i Shëndetësisë njoftuan edhe për 29 pac
Qytetarët denoncojnë abuzimet në OSHEE, UKT dhe banka: Të presësh 4 orë për të marrë paratë e tua (VIDEO) Prej javësh qytetarët përballen me pritje të gjata tek pikat e OSHEE-së, UKT-të apo tek bankat. Një situatë e tillë nuk
Mjekët nuk i dhanë shpresë, Lyrical Son tregon si lutjet e shpëtuan bashkëshorten nga aborti (VIDEO) Reperi i njohur kosovar, Lyrical Son ka qenë pasditen e djeshme në një lidhje direkte me emisionin e pasdites ‘Ftesë në
Shifra shpresëdhënëse! Kaq shtetas ndërruan jetë sot nga COVID-19 në Itali Italia po vijon me hapa pozitivë drejt uljes së bilancit tragjik të shkaktuar nga pandemia e COVID-19. Në 24 orët e f
Shpresë! Urgjenca në Bergamo të Italisë bosh për herë të parë pas një muaj e gjysmë Për herë të parë brenda një muaj e gjysmë, dhoma e urgjencës së spitalit Papa Giovanni XXIII në Bergamo është bosh. Korr
Përgjysmohet numri i të infektuarve në Spanjë, drita e shpresës që u ndez sot Duket se ditët e dhimbshme do të vijnë shumë shpejt drejt sheshimit për botën. Spanja ka shënuar një rënie të ndjesh
Shpresë nga Italia, kisha e varrezave në Bergamo për herë të parë pa arkivole (FOTO LAJM) Kryebashkiaku i Bergamos, Giorgio Gori na ka dhënë sot një lajm të mirë, pasi tregon se për herë të parë që pas shpërthi
Më shumë të shëruar sesa të sëmurë, shpresë për Shqipërinë Gjatë 24 orëve të fundit, 6 pacientë të tjerë i janë shtuar listës së të shëruarve nga COVID-19 në Shqipëri duke e çuar
Profesoresha e Oksfordit jep shpresë: Jemi pranë vaksinës për koronavirusin Lajme të mira vijnë nga Universiteti i Oksfordit për prodhimin e një vaksie që mund të jete gati në shtator, sqaron prof