Tentativë grabitjeje në banesën e Will Smith, ndërhyn policia

Një burrë u arrestua për një tentativë vjedhjeje në pronën e Will Smith në Los Anxhelos, raporton Page Six.

Një zëdhënës i departamentit të policisë tha se më 7 maj se policia mori një telefonatë për një person të dyshimtë. Zëdhënësi përshkroi se oficerëve fillimisht iu tha se i dyshuari ishte në zonën afër rezidencës së Smith, por më pas mori një telefonatë të dytë duke informuar oficerët se i njëjti person kishte hyrë në pronën e yllit të njohur.

Sipas TMZ, ekipi i sigurisë së Smith ndërhyri, duke e ndaluar burrin përpara se ai të mund të hynte në shtëpinë e Smith.

I dyshuari, i cili është identifikuar si 37-vjeçari Robert Ogden, u arrestua për shkelje të ligjit.

Aktori i “Fresh Prince of Bel Air” nuk e ka adresuar ngjarjen në rrjetet sociale. Thuhet se Smith nuk ishte në shtëpi në kohën e sulmit dhe një zëdhënës i policisë tha se “nuk duket” nëse dikush është plagosur.

Kujtojmë se familja Smith ka qenë viktimë e vjedhjeve të tjera në të kaluarën.


Shtuar 8.05.2024 11:43